top of page

Mantra om shree dhavantre namaha


OM SHREE DHANVANTRE NAMAHA

OM - dźwięk pierwotny, więcej o OM przeczytasz tutaj

DHANVANTRE - Bóg uzdrowienia, patron Ajurwedy. 

Wizerunek Dhanvantre to silny w budowie ciała, przystojny i ubrany w żółte szaty mężczyzna. Jest czteroręki, w jednym z nich trzyma garnek zawierający drogocenny Amrut, płyn nieśmiertelności. W innej ręce trzyma pijawkę, wysysającą krew, która, jak się uważa, odegrała kluczową rolę w starożytnych systemach leczenia. 


Pozdrowienia dla istoty uzdrowienia, dla mocy niebiańskiego uzdrowiciela.

15-ty dzień z mantrami. Dziś uzdrawiająca mantra.

Uzdrowienie może przyjść na wielu płaszczyznach. Mantra ta wspiera porządkowanie tego, co w nas zabałaganione. Wspiera nas w uzdrawianiu fizycznym, uzdrawianiu relacji, uzdrawianiu bolących elementów naszego życia. Efekty z praktyki mogą nas zaskoczyć tym, w jaki sposób uzdrowienie się zamanifestuje. Te efekty wcale nie muszą być oczywiste, niemniej, będą dla nas takimi, jakie są nam właśnie potrzebne, będą dla nas sprzyjające, odpowiednie na dany moment.
W Indiach mantra ta jest też praktykowana w czasie przygotowywania posiłków, dla ich wzmocnienia, aby Ci, którzy będą spożywać potrawy byli też nimi uzdrawiani.
Jest to mantra, która pomaga widzieć rzeczy wyraźniej i patrzeć poza iluzje, aby zobaczyć głębsze znaczenie rzeczy i prawdę, która jest w środku.

Mantrę tę można też praktykować z intencją dla innych.

Polecana jest praktyka ze 108 powtórzeniami mantry na głos.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty tej mantry, dobrze intonować ją dwa razy dziennie, 108 razy, przez 40 dni. 

Więcej o symbolice liczby 108 przeczytasz tutaj.
 

Praktyka z płytą Deva Premal & Miten: 21-Day Mantra Meditation Journey - Dzień 15 (w języku angielskim):

bottom of page