top of page

Mantra Om Muni Muni Maha Muni Swaha

Shakyamuni Mantra:

Om Muni Muni Maha Muni Swaha

 

OM - dźwięk pierwotny, więcej przeczytasz tutaj

MUNI - mędrzec

Do mędrca, mędrca, wielkiego mędrca,
Składam hołd.
 

Shakyamuni to historyczny Budda, który osiągnął oświecenie w Indiach 2500 lat temu. Ta mantra jest jemu zadedykowana. Jako symboliczny gest ku temu, że każdy z nas też może dotknąć oświecenia. Skoro Buddzie się udało, dla nas też jest to możliwe. 

 

Akceptacja siebie – swojej natury Buddy: Budda w domu, Budda w lesie, Budda na ulicy, Budda w pracy, Budda w pociągu, Budda pośród innych, Budda samotny, Budda radosny, Budda odczuwający gniew, Budda odczuwający ból...Budda w moim cieniu i blasku.

Deva wspomina w przedmowie tutaj o tym, że kiedyś oświecenie postrzegała jako stan, w którym nie doznaje się już złości, gniewu, frustracji. Że wówczas oświecona osoba jest zawsze pozytywna, radosna i jej życie na tym polega, na byciu w stanie szczęścia, że wówczas te "złe" emocje już nie wchodzą w grę. A jednak dotarła do miejsca, gdzie jest świadoma tego, że różnica pomiędzy oświeconą osobą, a nie oświeconą osobą polega jedynie na tym, że w ich życiach może przytrafić się to samo, natomiast u oświeconej osoby nie pojawi się motyw walki i braku akceptacji tego, co się wydarza. 

 


 

Praktyka z płytą Deva Premal & Miten: 21-Day Mantra Meditation Journey - Dzień 14 (w języku angielskim):

bottom of page