top of page

Mantra narasimha ta va da so hum

Jeśli potrzebujesz ochrony, energii, która Cię wesprze na Twojej obecnej ścieżce, jeśli napotykasz przeszkody, powraca do Ciebie zniechęcenie, to praktyka tej mantry idealnie może sprowadzić Ciebie na dobry tor.

 

NARASIMHA - oznacza OCHRONA OD NEGATYWNYCH MOCY/MYŚLI/ZWĄTPIEŃ

 

TA VA DA SO HUM - oznacza powrót do wewnętrznego osadzenia, spokoju, zaufania, mądrości wewnętrznego głosu, miłości 

Deva śpiewa tę mantrę bardzo subtelnie, jak kołysankę. Dla naszych córek jest to ulubiony utwór z tej płyty.

 

Głównym celem mantr ochronnych jest uczynienie praktyki duchowej bardziej skuteczną. To ma nas wspierać na ścieżce samorozwoju. W czasie mantrowania wytwarza się atmosfera, która sprzyja uwolnieniu różnych osłabiających nas trudności. Oczywiście samo intonowanie mantry nie uratuje nas przed daną opresją, natomiast może pomóc zmienić nasze nastawienie, a to jak podchodzimy do problemów jest kluczowe dla naszej codzienności. 

Dobrze jest poczuć, czego potrzebujemy na ten moment, praktykować różne mantry, w miarę możliwości regularnie. Nie chodzi tu o matematyczną systematyczność, a bardziej łagodność wobec siebie, poszanowanie swoich potrzeb, granic i dbanie o nie. Czasem ten wysiłek regularności jest właśnie najlepszym rozwiązaniem. 

Za Narasimhą stoi energia sprawiedliwości, która chroni przed wszelkimi negatywami, bez względu na ich przejawy. Pod wpływem tej mantry pojawia się spokój, poprawia odporność i ogólne samopoczucie.

Praktyka z płytą Deva Premal & Miten: 21-Day Mantra Meditation Journey - Dzień 5 (w języku angielskim):

bottom of page